سقف حیاط خلوت مناسب برای منزل

سقف مناسب برای حیاط خلوت منزل

پس تصمیم خودتان را گرفتید؟ می خواهید یک پاسیو جدید درست کنید. تصمیم خیلی عالی ای است. سقف حیاط خلوت علاوه بر جمع کردن خانواده ها و دوستان دورهم، فضای زندگی خانه را گسترش می دهد.
ساخت و ساز و عملکرد سقف حیاط خلوت بسیار حیاتی است. با این حال، اغلب آخرین چیزی است که مردم در برنامه ریزی ساخت و ساز پاسیو به آن فکر می کنند.
در این مقاله ما قصد داریم به شما یک دید کلی مختصری از محبوب ترین انواع سقف های موجود برای پاسیو، همچنین برخی از مزایا و اشکالاتی از هر یک از آنها را ارائه دهیم.  بنابراین شما می توانید تصمیم آگاهانه ای بگیرید.

۱ – پشت بام مسطح
همانطور که از اسمش مشخص است، سقف مسطح سقفی است که در ظاهر به طور کامل صاف است. با این حال در واقع، سقف های مسطح با کمی زاویه ساخته شده اند. این زاویه به منظور زهکشی مناسب درنظر گرفته می شود. هر چند در ظاهر، سقف صاف، خود را کاملا تخت نمایان می کند.
مزایا
سقف تخت به عنوان یک قاعده کلی ارزان ترین سقف برای نصب می باشد. دلیل آن هم این است که طرح های آنها در بسیاری از موارد ساده تر از سقف های شیروانی یا ترکیبی می باشد. بنابراین آنها نیاز به مقدار کمتری از مصالح و زمان نصب و راه اندازی کوتاهتری دارند. این موجب صرفه جویی در پول شما هم در در تامین مصالح و هم هزینه های کارگری می شود.
مزیت قابل توجه دیگر بام مسطح این است که آنها به طور کلی تعمیر و نگهداری بسیار کمی می طلبند. به عنوان مثال هیچ دامنه یا دره ای وجود ندارد که تمیز بماند. و به خاطر زاویه ای ساخت و ساز بسیار کمش، خاک و برگ را می توان با آب تمیز کرد.
معایب
سقف های مسطح اغلب نه به اندازه سقف های شیروانی یا ترکیبی از نظر بصری قابل توجه نیستند. آنها عملکرد خوبی دارند و نگهداری آنها آسان است، اما برخی ممکن است زیبایی ساده ای که نماد این سبک از بام است را نپسندند.

 

۲ – پشت بام شیروانی
پشت بام شیروانی  به راحتی توسط طراحی مثلثی کلاسیک خود قابل شناسایی است. آنها از دو پانل سقف تشکیل شده اند، و هر دو پانل متقارن و سه گوش هستند. آن پانل ها در مرکز به هم می رسند، و درآنجا یک خط الراس یا نوک ایجاد می کنند. این توضیحات چگونگی شکل گرفتن متمایز سقف شیروانی بود.
مزایا
ظاهر بام شیب دار به راحتی قابل توجه ترین مزیت آنها محسوب می شود. پشت بام شیروانی سنتی، به پاسیو شما یه دید بی انتها می دهد، که باعث افزایش جذبه حوزه خیابان خانه و همچنین طراحی کلی آن می شود و چون طرح آنسبک کلاسیک محسوب می شود، هیچ وقت از مد نمی افتد.
مزیت مهم دیگر پشت بام شیروانی فضا است. از آنجا پانل های بام به هم متصل شده اند، در مقایسه با سقف صاف، فضای قابل توجه بیشتری در زیر آنها وجود دارد. و این خود به پاسیو شما، یک سقف زیبا و بلند می بخشد. همچنین اجازه می دهد فضا برای قرار دادن گیاهان بلند و یا قطعات مبلمان، انعطاف پذیرتر شود.
معایب
پشت بام شیروانی در طراحی پیچیده هستند، همچنین آنها اغلب از مصالح گران تر تولید می شوند. به خاطر این هزینه های کلی، نصب سقف شیروانی معمولا بالاتر از سقف مسطح برآورد می شود.

 

۳ – پشت بام ترکیبی
به عبارت ساده، سقف ترکیبی، ترکیبی از سقف مسطح و شیروانی است. آنها از ویژگی های هر دو پانل سقف صاف و شیروانی برخوردارند، و این ترکیب در نهایت بدون مرز مشخصی انجام شده است.
مزایا
سقف ترکیبی برای کسانی با نیازهای منحصر به فرد و یا طراح ایده آل است. طبیعت چند کاره آنها باعث می شود طراحی های سفارشی ساده تر و قابل انعطاف ترارائه دهند. به همین دلیل، سقف ترکیبی برای کسانی با تفکر پروژه های بلند پروازانه و یا پاسیوهای پیچیده، گزینه ی خوبی است.
از آنجایی که بهترین بخش های هر دو سقف مسطح و شیروانی را ترکیب می کنند، سقف ترکیبی، سقفی بلند، با تعمیر و نگهداری آسان است. این سقف همچنین جذبه خیابان خانه و طراحی کلی خود را افزایش می دهد.
معایب
سقف ترکیبی معمولا توسط طراح و با قطعات و طرح های پیچیده تر تولید می شوند. در نتیجه آنها اغلب گران تر برآورد می شوند. حال اگر شما خواهن سقف متنوع تری هستید، پشت بام ترکیبی بهترین انتخاب برایتان است.

منبع: Designlike

آرنا سقف تهران | سقف پاسیو | سقف حیاط خلوت | پوشش سقف پاسیو | اجرای سقف پاسیو | قیمت سقف حیاط خلو
[تهران]
  • نوع فعالیت: تولید کننده، خدمات
  • خدمات/محصولات : سقف پاسیو، سقف حیاط خلوت، اجرای سقف پاسیو، اجرای سقف حیاط خلوت، قیمت سقف حیاط خلوت، قیمت سقف پاسیو، پوشش سقف پاسیو، سقف حبابی، سقف نورگیر، پوشش سقف پاسیو
  • نوع مالکیت: شرکت با مسئولیت محدود
  • تلفن: 021-26408276
بروز رسانی 13 روز پیش