کناف چیست ؟

کناف (Knauf) یک شرکت بین المللی آلمانی است که در سال 1932 میلادی به دست برادران Knauf پایه­ گذاری شده است.

خانواده کناف


این شرکت در تولید صفحات پیش ساخته گچی (پنل های گچی) که در سیستم های ساخت و ساز خشک (Drywall Systems) به کار میروند ، آوازه جهانی دارد ؛ هر چند امروزه ، مصالح دیگری نیز مانند عایق های صوتی و حرارتی ، سنگ آهک و فرآورده­ های آن و همچنین ، فرآورده­ های گچی و سیمانی تولید می کنند.

پنل گچی معمولی (Regular Gypsum Board = RG)


در ایران ، به دلیل پیدایش و پیشرفت ساخت ­و ساز خشک با فرآورده­ های شرکت کناف ایران - که یکی از صدها کارخانه شرکت KNAUFF آلمانی در سرتاسر جهان است - ، برخی از مردم ، هر گونه ساخت ­و ساز خشک با پنل های گچی از جمله پوشش­ های سقف و دیوار را کناف می­ نامند ؛ مانند بسیاری از کالاهای دیگر که هنوز به نام نخستین شرکت­ های سازنده­ شان خوانده می­ شوند.
سقف کاذب یا دیوار های جداکننده کناف ، از پوشاندن سازه­ های فلزی گالوانیزه - و در بیشتر کشور های اروپایی و آمریکایی ، سازه های چوبی - با صفحات (پانل های) گچی و سیمانی که بر روی آنها پیچ می ­شوند ، پدید می ­آید. سپس ، درز میان پنل ها ، به وسیله بتونه درزگیری ، بتونه­ کاری شده و در پایان ، سطح یکپارچه و هموار ساخته شده ، رنگ ­آمیزی می­ شود.
پوشش کاری سقف و دیوار های داخلی ساختمان های کهنه (در دست بازسازی) ، از دیگر کاربرد های سیستم کناف است. برای این کار ، می ­توان پنلهای گچی و سیمانی را بدون زیرسازی فلزی یا چوبی و با چسب پرلفیکس ، بر روی دیوارهای سنتی چسباند و تأسیسات و عایق های صوتی و حرارتی ، مانند پشم سنگ یا پلی استایرن را پشت آن جای داد.
 

پوشش دیوار کهنه با سیستم پوششی بدون سازه (با خمیر پرلفیکس)
 

بسته به کاربری ، می­توان از پانل های کناف مقاوم در برابر آتش (FR) و مقاوم در برابر رطوبت (MR) و یا مقاوم در برابر آتش و رطوبت (FM) نیز بهره جست.
دیوار های ساخته شده به روش کناف ، تا 10 برابر ، سبک تر از دیوار های سنتی اند ؛ از این رو ، بار مرده ساختمان را کاهش داده و اثر چشمگیری بر کاهش آسیب های زمین ­لرزه دارند.

نمودار مقایسه ای وزن تیغه های ساختمانی


برتری دیگر ساخت و ساز خشک ، دسترسی آسان به تأسیسات مکانیکی و الکتریکی آسیب دیده است. همچنین ، اگر پنل های کناف ، به هر دلیلی ، آسیب ببینند ، به آسانی می شود آنها را با پنل های نو ، بازسازی کرد.
برتری های دیگر ساخت و ساز کناف و مصالح وابسته در برابر روش سنتی ، چنین است:

-         سبکی این مصالح و جابجایی آسان آنها به دست کارگران
-         کم حجم بودن این مصالح و به دنبال آن ، کاهش هزینه های جابجایی
-         پاکیزگی بیشتر به هنگام ساخت
-         سرعت بیشتر در ساخت و ساز و بازسازی
-         اجرای طرح ها و فرم های دکوراتیو برای ایجاد حجم های شکسته و قوسی
 

آرنا سقف تهران | سقف پاسیو | سقف حیاط خلوت | پوشش سقف پاسیو | اجرای سقف پاسیو | قیمت سقف حیاط خلو
[تهران]
  • نوع فعالیت: تولید کننده، خدمات
  • خدمات/محصولات : سقف پاسیو، سقف حیاط خلوت، اجرای سقف پاسیو، اجرای سقف حیاط خلوت، قیمت سقف حیاط خلوت، قیمت سقف پاسیو، پوشش سقف پاسیو، سقف حبابی، سقف نورگیر، پوشش سقف پاسیو
  • نوع مالکیت: شرکت با مسئولیت محدود
  • تلفن: 021-26408276
بروز رسانی 13 روز پیش